Pohled expertů na Čínu, Taiwan a Hongkong

Jsme připraveni zprostředkovat kontakt na přední české odborníky i podnikatele, kteří s Čínou obchodují.

Protože jednou z dlouhodobých ambicí Huá je, aby se informace o Číně, které se objevují ve veřejném prostoru, co nejvíce blížily realitě, rádi bychom k tomu přispěli také tímto způsobem.

Rádi zprostředkujeme kontakt na odborníky, které známe a můžeme doporučit, protože víme, že o Číně toho vědí mnoho, několik let v této oblasti žili, studovali nebo s ní obchodovali a jsou skutečnými experty.

V případě, že byste rádi znali pohled předních českých odborníků například do připravované reportáže nebo debaty, kontaktujte nás prosím e-mailem na info@hua2.cz nebo telefonicky na 773 630 462.

Kontakt zprostředkujeme vždy zdarma a vždy pouze s předchozím souhlasem toho, jehož kontakt poskytujeme.


Naučte se správně vyslovovat čínská jména 

Huá nabízí semináře pro novináře z audiovizuálních médií

Naučte se správně vyslovit jména jako je Deng Xiaoping, Hu Jintao nebo Wen Jiabao. Zkušení lektoři vás během 180 minut provedou úskalími čínské výslovnosti a naučí vás správně vyslovovat nejen jména politiků. 

Termín kurzu si je možné dohodnout dle časových preferencí účastníků. Cena za jednoho účastníka je 400 Kč. V případě zájmu nás prosím kontaktujte emailem na info@hua2.cz nebo telefonicky na 773 630 462.

 

Kurzy výslovnosti v rozšířené podobě nabízíme také široké veřejnosti

Naše nabídka je určena všem, kdo se z jakéhokoliv důvodu chtějí naučit vyslovovat správně čínské slabiky, chystají se obchodovat s Čínou a chtějí vyslovit správně jméno svého čínského partnera nebo jim záleží na tom, aby jim taxikář v Číně rozuměl, až mu přečtou adresu svého hotelu.  Nabízíme samozřejmě také komplexní výuku čínštiny pro začátečníky i pokročilé. Více informací zde.


Chystáte se do Číny a potřebujete průvodce nebo tlumočníka?

Zajistíme Vám zkušené průvodce nebo tlumočníky, kteří vám pomohou zajistit vše potřebné kolem Vaší cesty. Díky znalosti jazyka, kultury a místních reálií Vám pomohou snáze dostat se tam, kam potřebujete, domluvit se s místními obyvateli, objednat si místní speciality atd.

Naši průvodci jsou Češi. Přestože je tak jejich cena vyšší, odpadá obava z autocenzury domácího průvodce, kteří bohužel často filtrují negativní informace a z překladu je buď rovnou vypustí nebo je zlehčují. Při výběru destinací vybírají pouze místa, která jsou velmi „profláklá“.  Odlehlejší a mnohdy zajímavější kouty tak zůstanou návštěvníkovi skryty.

Díky tomu, že máme několik spolupracovníků, kteří dlouhodobě žijí v Číně a na Taiwanu, není obvykle nutné hradit náklady na cestu průvodce z Evropy. Cena za provádění/tlumočení je 5000-8000Kč/den. 

Máte-li zájem o průvodce/tlumočníka na vaší cestě do Číny nebo na Taiwan, kontaktujte nás prosím e-mailem na info@hua2.cz nebo telefonicky na + 420 773 630 462. 


Transkripční tabulka ke stažení

Používáte ke své práci často čínsko-českou transkripční tabulku? Jestliže zrovna nemůžete pracovat online nebo je pro vás jednoduše pohodlnější ji mít na pracovním stole stále před sebou, zde si ji můžete stáhnout ve formátu vhodném k vytištění.

Transkripcni tabulka.pdf (92,3 kB) 


Čínsko-česká transkripce

Formulář výše slouží pro převod čínské transkripce na českou. Do horního políčka zadejte text v pinyinu (slabiky oddělte mezerou). Stiskněte tlačítko a výsledek se zobrazí ve spodním políčku, odkud jej můžete snadno kopírovat. Jestliže se vám zobrazí místo slabiky otazníky, pak tato slabika v čínštině neexistuje. 

Nástroj si můžete umístit také na svůj web nebo domovskou stránku. Zde najdete návod, jak to udělat. 

Přidejte si nástroj na svou domovskou stránku Google pomocí tohoto tlačítka:

Add to Google


Čína dnes:

 

 


Čínská        literatura

Novinky ze světa současné   čínské literatury z portálu:

   www.cinskaliteratura.cz

 

 https://www.hua2.cz/https://www.hua2.cz/No


Čínsko ↔ anglický slovník

Chinese dictionary
 

Dotazy zadávejte v angličtině, v čínských znacích pinyinu. (?)


Proč Huá a hua2.cz? 

Více o tom kdo jsme a proč se náš server jmenuje zrovna Huá najdete zde.


 

Follow hua2cz on Twitter