12.05.2009 23:00

Jak co nejsnáze překonat časový posun?

Ať už se chystáte do Číny, na Tchaj-wan nebo do Hong Kongu, časový posun je všude 7 hodin (6 hodin v době letního času). Mezi cestovateli se říká, že cesta směrem do Asie je z hlediska vyrovnávání časového posunu pro člověka horší, než cesta zpátky do Evropy. 

Následující postup se nám při překonávání časového posunu osvědčil nejlépe, byť nemusí fungovat u každého.

Evropa - Asie

Po 9-12 hodinovém letu z Evropy je většina lidí v tu chvíli k smrti unavena.  Letadla z Evropy přilétají do Asie obvykle v dopoledních hodinách nebo brzy odpoledne.  Lépe jsou na tom ti, kterým se podařilo v letadle usnout, ale v zásadě jsou na tom v tuto chvíli všichni stejně a nejraději ze všeho by se hned po transferu z letiště do hotelu zahrabali do peřin a spali a spali.

A to by právě byla chyba. Pokud se vám podaří neusnout až do večera, s největší pravděpodobností máte nad časovým posunem vyhráno. Stačí, když půjdete do postele třeba v 19 nebo 20 hodin večer.  Budete pak spát jako zabití, ale příští den ráno se probudíte do nového dne a problémy s časovým posunem jsou pryč, přestože například ještě následující 2-3 dny můžete být unavení více než obvykle.

Den plný únavy nejlépe přečkáte tak, že si projdete město nebo se zajdete podívat na některou méně náročnou památku či turistickou atrakci. A pokud už to přesto nemůžete vydržet, zdřímněte si, ale ne déle než na 2 hodiny. Když vás pak budík vzbudí, ani trochu se vám nebude chtít z postele, ale přesto se přinuťte a vydržte vzhůru až do večera.

Asie-Evropa

S cestou z Asie do Evropy má problém jen málokterý cestující. Váš den bude o 6-7 hodin delší, takže je to situace podobná tomu, když slavíte bujaře Silvestra do 6 hodin do rána. Opět je lepší vydržet nespat až do večera a ráno budete čiperní a plní síly.

Poznámka: Každý z nás má samozřejmě jiný metabolismus a jinou potřebu spánku. Máte-li jiný osvědčený způsob, jak překonat časový posun, napište nám.

 

—————

Zpět


Čína dnes:

 

 


Čínská        literatura

Novinky ze světa současné   čínské literatury z portálu:

   www.cinskaliteratura.cz

 

 https://www.hua2.cz/https://www.hua2.cz/No


Čínsko ↔ anglický slovník

Chinese dictionary
 

Dotazy zadávejte v angličtině, v čínských znacích pinyinu. (?)


Proč Huá a hua2.cz? 

Více o tom kdo jsme a proč se náš server jmenuje zrovna Huá najdete zde.


 

Follow hua2cz on Twitter