06.05.2009 13:35

Lety z ČLR do Hongkongu a zpět

Pokud vám záleží na obsahu peněženky a jste ochotni snést kvůli tomu malé nepohodlí, pak využijte levnější alternativu Hongkongského letiště - letiště v Shenzhenu nebo Guangzhou (Kanton). Obě letiště leží nedaleko Hongkongu a pokud si je při svém letu vyberete jako výchozí/cílové letiště, bude vaše letenka často dvakrát až třikrát levnější než přímo z Hongkongu. Použití letiště v Shenzhenu je díky větší blízkosti a jednoduššímu spojení pohodlnější, než letiště v Kantonu.

Na letiště do Shenzhenu se dostanete nejpohodlněji autobusem z centra Hongkongu. Jízda přímým autobusem na letiště trvá i s průchodem celnicí mezi HK a ČLR asi 2 hodiny. Můžete také dojet hongkongským metrem až do Shenzhenu a odtud se místní dopravou dostanete na letiště. 

Cesta do Kantonu je delší a často složitější. Nejsnáze se tam dostanete autobusem nebo vlakem, který jezdí několikrát denně. Cesta trvá asi 3 hodiny.Můžete také dojet hongkongským metrem do Shenzhenu, projít pasovou kontrolou a využít nádraží v Shenzhenu, které je vzdálené jen pár desítek metrů od stanoviště celníků. Ze Shenzhenu do Kantonu jezdí každou chvíli rychlovlak - jízda trvá něco přes hodinu. 

—————

Zpět


Čína dnes:

 

 


Čínská        literatura

Novinky ze světa současné   čínské literatury z portálu:

   www.cinskaliteratura.cz

 

 https://www.hua2.cz/https://www.hua2.cz/No


Čínsko ↔ anglický slovník

Chinese dictionary
 

Dotazy zadávejte v angličtině, v čínských znacích pinyinu. (?)


Proč Huá a hua2.cz? 

Více o tom kdo jsme a proč se náš server jmenuje zrovna Huá najdete zde.


 

Follow hua2cz on Twitter