Stipendia pro studenty VŠ

Čína

EU Window

Stipendium pro jednoleté studium čínštiny. Stipendium je určeno pro občany všech členských zemí EU. Každý rok je uděleno 100 stipendií. Datum pro podání přihlášky je obvykle stanoveno na konec března.  Rozhodnutí o přiznání stipendia bývá doručeno v průběhu července; zápis ke studiu na čínské univerzitě se koná obvykle na konci srpna daného roku.

Vybraní uchazeči se již nemusí hlásit na konkrétní univerzitu, přihlášení je zajištěno na základě uchazečových preferencí uvedených v přihlášce ke stipendiu.

Více informací naleznete na adrese www.chinamission.be v sekci Study in China.

Uvedené informace se mohou měnit. Aktuální platné podmínky najdete na uvedených www stránkách.

 

Vládní stipendia

Vládní stipendia jsou určena především vysokoškolským studentům sinologie.  Pro ostatní obory jsou udělována stipendia doktorandům z těchto škol:

UK Praha

VŠE Praha

ČVUT Praha

VŠCHT Praha

ČZU Praha

MU Brno

MZLU Brno

VUT Brno

UP Olomouc

TU Liberec

Pro bližší informace o výběrovém řízení se obraťte přímo na danou vysokou školu.

  

Ostatní

Další studijní pobyty bývají vyjednány v rámci dvoustranných dohod přímo mezi univerzitami. Pro podrobnosti se obraťte přímo na Vaši vysokou školu.

Dále je možné ucházet se o stipendia přímo u čínských univerzit. Podrobnosti obvykle naleznete na webových stránkách univerzity.

 

Taiwan

Taiwan Scholarship Program

Stipendium určené pro studium na vysoké škole na Tchaj-wanu. Uchazeči si mohou zvolit čtyřletý bakalářský nebo dvouletý magisterský program. Dále si mohou uchazeči zvolit jako součást stipendia také jednoletý přípravný kurz čínštiny - stipendium pak trvá  1+4 roky pro bakalářské programy a 1+2 roky pro magisterské programy.

Ročně je uchazečům z České republiky uděleno cca 10 stipendií. Výše stipendia pokryje školné i životní náklady.

Úspěšní uchazeči si musí mimo stipendia také sami zajistit přijetí na zvolenou univerzitu, případně také na jazykový program. Pokud si uchazeč přijetí na univerzitu nezajistí, stipendium propadá.

Datum podání přihlášky je obvykle 31. března daného roku. Podrobnosti o přihlašování na stipendia naleznete na stránkách Taipei Economic and Cultural Office, Prague.  

Poznámka: Podmínky v minulých letech umožňovaly (v různých letech) získání obou stipendií Huayu Enrichment Program i Taiwan Scholarship Program, ovšem pouze v tomto pořadí. V opačném pořadí nebylo získání obou stipendií možné. 

Všechny výše uvedené informace se mohou měnit. Aktuální platné informace jsou uvedeny na stránkách Taipei Economic and Cultural Office.

  

Huayu Enrichment Program

12 nebo 6 měsíční stipendium pro studium čínštiny na Tchaj-wanu.

Ostatní podmínky jsou podobné jako u Taiwan Scholarship Program. Podrobnosti naleznete na stránkách Taipei Economic and Cultural Office.

  

Ostatní

Další studijní pobyty bývají vyjednány v rámci dvoustranných dohod přímo mezi univerzitami. Pro podrobnosti se obraťte přímo na Vaši vysokou školu.

Mnoho stipendií poskytují také přímo tchaj-wanské univerzity. Podrobnosti obvykle naleznete na webových stránkách univerzity nebo na stránkách www.studyintaiwan.org .


Stáže pro studenty VŠ

AIESEC

Studentská organizace, která nabízí stáže pro VŠ studenty a čerstvé absolventy v 90 zemích světa včetně Číny, Hong Kongu a Tchaj-wanu. Pro více informací navštivte stránky AIESEC

IAESTE

Studentská organizace nabízející odborné stáže pro studenty VŠ technického zaměření.  Více informací na stránkách IAESTE


Čína dnes:

 

 


Čínská        literatura

Novinky ze světa současné   čínské literatury z portálu:

   www.cinskaliteratura.cz

 

 https://www.hua2.cz/https://www.hua2.cz/No


Čínsko ↔ anglický slovník

Chinese dictionary
 

Dotazy zadávejte v angličtině, v čínských znacích pinyinu. (?)


Proč Huá a hua2.cz? 

Více o tom kdo jsme a proč se náš server jmenuje zrovna Huá najdete zde.


 

Follow hua2cz on Twitter