Tipy na cestu

25.05.2009 07:03

Pozor na falešné studenty angličtiny a umění

Angličtina nad šálkem čaje není zadarmo Na ulicích nebo i v obchodních centrech velkých čínských měst na cizince čeká past v podobě falešných studentů angličtiny. Skupinka mladých sympatických lidí předstírá, že jsou chudí studenti angličtiny, kteří si za poslední peníze udělali výlet do Šanghaje a...

Celý článek

—————

24.05.2009 23:01

Nekupujte SIM kartu přímo na letišti v Pekingu

SIM karty tam sice prodávají usměvavé a skvěle vypadající prodavačky u stánků, které se tváří jako oficiální stánky China Telecom a možná jimi i dokonce jsou, ovšem karty, které se v nich prodávají, jsou  mnohonásobně předražené.  Standardní cena předplacené karty je 50 RMB,...

Celý článek

—————

12.05.2009 23:00

Jak co nejsnáze překonat časový posun?

Ať už se chystáte do Číny, na Tchaj-wan nebo do Hong Kongu, časový posun je všude 7 hodin (6 hodin v době letního času). Mezi cestovateli se říká, že cesta směrem do Asie je z hlediska vyrovnávání časového posunu pro člověka horší, než cesta zpátky do Evropy.  Následující postup se nám...

Celý článek

—————

06.05.2009 13:35

Lety z ČLR do Hongkongu a zpět

Pokud vám záleží na obsahu peněženky a jste ochotni snést kvůli tomu malé nepohodlí, pak využijte levnější alternativu Hongkongského letiště - letiště v Shenzhenu nebo Guangzhou (Kanton). Obě letiště leží nedaleko Hongkongu a pokud si je při svém letu vyberete jako výchozí/cílové letiště, bude vaše...

Celý článek

—————


Vyberte si nejlepší místo v letadle 

Více než desetihodinový let do Asie není každému příjemný, ale něco pro své větší pohodlí udělat přece jen můžete, dokonce i když letíte v economy class. Jestliže to vaše letecká společnost umožňuje, vyberte si v letadle místo, které vám vyhovuje a bude pro vás nejpohodlnější. Na stránkách Seatguru a Seatexpert najdete plánky letadel velkých leteckých společností s výhodami a nevýhodami konkrétních míst v letadle. 

Pokud si zarezervujete letenku na našich stránkách, bude vás vždy po její rezervaci telefonicky kontaktovat náš zástupce, který s vámi potvrdí údaje o vaší rezervaci a můžete mu také sdělit své preference ohledně výběru sedadla. V případě, že vaše letecká společnost výběr místa dopředu neumožňuje, zvolte si vámi vybrané sedadlo při online check-in nebo během check-in na letišti. 


Nejlepší letiště v Asii

Singapur Changi – Pravidelně vyhrává v anketách o nejlepší letiště světa. O cestující je velmi dobře postaráno ve všech směrech.

Seoul Incheon – Pravidelně se umisťuje po boku Singapuru v anketách o nejlepší letiště světa. Prakticky se na něm nesetkáte s frontami, je skvěle vybaveno. Přestupovat na něm je radost.

Hongkong – Letiště na umělém ostrově. Mezi cestovateli má právem velmi dobrou pověst. Někdy se můžete setkat s frontami u security-check.

 

Letiště, kterým je dobré se vyhnout

Moskva Shermetevo– depresivní budova, která v tranzitní hale prakticky postrádá jakékoliv sedačky. Většina cestujících sedí na špinavých schodech nebo v drahých restauracích. Letiště není nekuřácké, takže se smiřte s tím, že vám nejspíš někdo bude kouřit pod nos.

Paříž Charles De Gaulle– moderní a obrovské letiště, kde na Vás budou mluvit neustále francouzsky. Kromě špatné orientace na něm (která je do značné míry daná jeho velikostí), a ignoranci zaměstnanců k angličtině, mu vlastně není příliš co vytknout, přesto ho většina cestovatelů nemá ani trochu ráda. Pokud přestupujete mezi terminály, což vás při cestě z Evropy do Asie nemine, nechejte si na přestup alespoň hodinu a spěchejte.

Londýn Heathrow –obrovské letiště,  které má málokdo rád zejména kvůli neustálému čekání ve frontách od check-in až po nástup do letadla.

 

Máte dobrou nebo špatnou zkušenost také s jinými letišti? Napište nám.


Čína dnes:

 

 


Čínská        literatura

Novinky ze světa současné   čínské literatury z portálu:

   www.cinskaliteratura.cz

 

 https://www.hua2.cz/https://www.hua2.cz/No


Čínsko ↔ anglický slovník

Chinese dictionary
 

Dotazy zadávejte v angličtině, v čínských znacích pinyinu. (?)


Proč Huá a hua2.cz? 

Více o tom kdo jsme a proč se náš server jmenuje zrovna Huá najdete zde.


 

Follow hua2cz on Twitter